KNIHOVNA VACOV : PASOVÁNÍ PRVŇAČKŮ NA ČTENÁŘE

Znak - knihovna Vacov

Provozní doba

Po  08.00-11.00
  12.00-16.00
Út 08.00-11.00
  12.00-15.00
St 08.00-11.00
  12.30-17-00

Veřejný internet

Knihovna je registrovaným místem přístupu k Internetu v rámci projektu VEŘEJNÝ INTERNET
ilustracni obrazek Vacov Šumava Šumava

Pasování prvňačků na čtenáře

 

Pasování prvňáčků na čtenáře

 

           26 dětí z první třídy Základní školy a mateřské školy ve Vacově bylo v úterý 21. 6. 2016 odpoledne v zasedací místnosti obecního úřadu slavnostně povýšeno pasováním do řádu čtenářského. Poté, co děti krásnou ukázkou hodiny čtení prokázaly, že umějí číst, byly pasovány. Rytíř Marek z Písmenkového království je historickým mečem a formulí „Milá Aničko, Pepíčku atd. … , ve jménu všech krásných knih Tě pasuji na rytíře čtenářského řádu a prohlašuji Tě za čtenáře. Buď dobrým čtenářem a ochráncem všech knih.“ povýšil do řádu čtenářského

Při slavnostním slibu děti knihovnici přislíbily, že budou mít knihy rády a že se o ně budou dobře starat. Po slibu pak získaly průkazku do knihovny, knihu Hynka Klimka Mezi námi draky, placku s nápisem „Už jsem čtenář“ a něco sladkého pro sladší čtení. Po pasování se děti odebraly do knihovny. Slavnostním klíčem, který si připravily ve škole, odemkly pro sebe knihovnu. Vybraly si zde  a půjčily svou první knihu z knihovny.

Věříme, že se dětem bude v naší knihovně líbit, že jim čtení knih přiroste k srdci a že se budeme pravidelně setkávat při dalších návštěvách.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pavla Valtová, knihovnice